Čas a řeč eBook

Fatimma.cz Čas a řeč Image

INFORMACE

Hledáte knihu Čas a řeč? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Lenka Karfíková? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Čas a řeč.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,77 MB

ISBN: 9788072982608

POPIS
Soubor sedmi statí věnovaných třem autorům 4. až 12. křesťanského století, s hlavním zaměřením k tématům času a řeči. Augustinova proslulá analýza času je zde ukázána ve spojitosti s jeho pojetím řeči jako klíče k řečově uspořádané paměti, obsahující vrozené pojmy všech věcí. Zcela jiné pojetí řeči nacházíme u Augustinova staršího současníka Řehoře z Nyssy, pro něhož je to pouhý lidský pokus vyjádřit, jak na nás věci působí, nikoli klíč k vrozeným strukturám mysli (studie je doprovázená překladem delšího úryvku z Řehořova spisu Contra Eunomium, II). Poslední z autorů Bernard Silvestris ukazuje ve své mytizující reinterpretaci Platónova Timaia člověka jak „bytost času“ ještě z jiné strany než Augustin, totiž jako malý kosmos, který je konečný, a proto nachází své pokračování v jiném.
STÁHNOUT ČÍST
Nepřímá řeč v angličtině - e-gramatica.com
Časová souslednost a nepřímá řeč Časová souslednost - nepřímá řeč - časové posuny v AJ čas vyjadřujeme vždy relativně vůči osobě, o které hovoříme - tedy pokud Jana včera řekla "Jsem šťastná" ("I am happy") a hovořím o tom druhý den, řeknu: Ona řekla, že byla šťastná.
PDF Nep římá řeč - e-gramatica.com
Všechny informace o produktu Kniha Čas a řeč -- Studie o Augustinovi, Řehořovi z Nyssy a Bernardu Silvestris Karfíková Lenka, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Čas a řeč -- Studie o Augustinovi, Řehořovi z Nyssy a Bernardu Silvestris Karfíková Lenka.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY