Věda, průmysl a umění eBook

Fatimma.cz Věda, průmysl a umění Image

INFORMACE

Věda, průmysl a umění je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Gottfried Semper. Přečtěte si s námi knihu Věda, průmysl a umění na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Věda, průmysl a umění.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,28 MB

ISBN: 9788087989142

POPIS
Komentovaný překlad německého spisu Gottfrieda Sempera Wissenschaft, Industrie und Kunst z roku 1852 k českému vydání připravili a obrazovou přílohou doprovodili Lada Hubatová-Vacková a Tomáš Zapletal. Text Věda, průmysl a umění vznikl v přímé návaznosti na londýnskou Světovou výstavu a je referenčním spisem jak pro všechna další vlivná díla architekta a teoretika historismu Gottfrieda Sempera (1803–1879), tak i pro kontext rodícího se uměleckého průmyslu. Umělecký průmysl, který Semper ve své době na příkladu Světové výstavy komentoval, zaznamenal následně po vzoru Anglie obrovský rozvoj i v kontinentální Evropě. Postupně vznikla hustě rozvrstvená institucionální síť uměleckoprůmyslových škol a muzeí. Překlad Semperova spisu je tak podstatný pro pochopení geneze konceptu „Kunstindustrie“ a moderního uměleckoprůmyslového diskurzu. Dvojjazyčná česko-německá edice Semperova někdejšího „programatického“ textu je doplněna o odborné doslovy Jindřicha Vybírala a editorů. Pražská Vysoká škola uměleckoprůmyslová (UMPRUM), jejíž identita a koncepce jsou postaveny na semperovském historickém pojmu, se z uvedených důvodů chopila prvního převedení tohoto textu do českého jazyka. Překlad Tomáš Zapletal. Grafika Štěpán Marko.Gottfried Semper (1803–1879) byl významný neorenesanční architekt, teoretik architektury a uměleckého průmyslu. Semper je znám i jako autor vídeňského divadla Hoftheater či Semperoper.
STÁHNOUT ČÍST
Věda, průmysl a umění - luxor.cz
Věda, průmysl a umění. Kdo napsal knihu Věda, průmysl a umění? Autorem je Gottfried Semper. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Věda, průmysl a umění | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách
Kniha: Věda, průmysl a umění (Gottfried Semper). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
SOUVISEJÍCÍ KNIHY