Karel Veliký eBook

Fatimma.cz Karel Veliký Image

INFORMACE

Hledáte knihu Karel Veliký? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2002 a autorem je Dieter Hägermann? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

NÁZEV SOUBORU: Karel Veliký.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,48 MB

ISBN: 8072600710

POPIS
Autor, profesor středovekých dějin na universitě v Brémách, se v obsáhlé monografii dopodrobna zabývá osobností krále, od roku 800 pak císaře Karla Velikého. Muž, jenž patří k největším postavám evropských dějin vůbec, zdědil franskou říši a rozšířil ji do severní Itálie, severního Španělska a na východ až k Labi. V době střetávání západoevropské (katolické), byzantské a arabské kultury a civilizace Karel Veliký spoluvytvářel politické a duchovní základy západní Evropy, což je v současné éře sjednocování kontinentu zajímavé a aktuální téma. Text knihy doplňuje genealogická tabulka, obsáhlý seznam literatury, seznam knih o Karlu Velikém vydaných v češtině, rejstřík i obrazové přílohy.
STÁHNOUT ČÍST
Karel Veliký: Úvod - Khanova škola
A Karel Veliký tam zaujal nejčestnější místo - ve středu hierarchie svatých králů a jako jediný měl na hlavě korunu. To je jasný akcent. Ostatní panovníci koruny nemají, protože jsou v nebeském Jeruzalémě, kde už je to bez hodností.
Letiště, 31. epizoda - Karel Veliký | Prima LOVE
Karel Veliký byl jedním z nejvýznamnějších středověkých vládců Evropy. Byl to právě on, kdo dal kulturní základ pozdějšímu vývoji v této části světa.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY