Ostří eBook

Fatimma.cz Ostří Image

INFORMACE

Hledáte knihu Ostří? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Jiří Staněk? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Ostří.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,91 MB

ISBN: 9788087483053

POPIS
Publikace se věnuje výhradně období, kdy Kokoschka pobýval v Československu. Komentáře u vybraných děl z let 1934-1938 poukazují na Kokoschkův vliv na české umělecké prostředí a tamější inspirační zdroje jeho tvorby. Jednotlivé eseje přibližují Kokoschkův soukromý i veřejný život, ale také jeho politické názory a angažovanost proti vzhámající se politice nacistického Němdecka. Závěrečná část je doplněna o tvorbu a krátké biografie českých tvůrců, jako byli Friedrich Feigl, Bohdan Heřmanský, Willy Nowak, Emil Filla, František Janoušek, nebo zástupců umělecké emigrace v Československu – Johna Heartfielda a Johannese Wünstena.
STÁHNOUT ČÍST
Ostří - Oslavan, a.s
Dočasně lze ostří obnovit ocílkou nebo třeba keramickou tyčkou. Princip, na jakém fungují je sice zcela odlišný, ale pomůžou oba způsoby. Ocílka ostří jen vytáhne, kdežto keramická nebo třeba diamantová ocílka brousí stejně jako hodně jemný brousek.
Ewa Farna - Na ostří nože - YouTube
Videoklip a text písně Na ostří nože od Ewa Farna. Znám tvůj tep po tmě poznám ho hned Jak ti pulzuje krev se nechávám vést..
SOUVISEJÍCÍ KNIHY