Chrámová hora eBook

Fatimma.cz Chrámová hora Image

INFORMACE

Hledáte knihu Chrámová hora? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Jack Whyte? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Chrámová hora.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,35 MB

ISBN: 8073033422

POPIS
Roku 1088 se mladý rytíř Hugo z Payns chystá složit nesmírně závazný slib. Po stovky let synové mocných rodů vstupují do Řádu, který své členy váže pouty silnějšími, než je povinnost ke králi a vlasti. Nedlouho po zasvěcení se Hugo ocitá uprostřed šílenství první křížové výpravy. Je zhnusen brutalitou svých spolubojovníků, a tak se odvrací od válečného života a hodlá zasvětit život Bohu. Ve Svaté zemi se znovu spojí s členy tajného bratrstva a z jejich setkání vzejde mnišský řád Chudých spolubojovníků Kristových, jehož veřejně proklamovaným cílem je ochrana poutníků na cestách do Jeruzaléma.
STÁHNOUT ČÍST
Židé se tajně modlí na Chrámové hoře, navzdory zákazu i ...
Podle svatých svitků Tóry je Chrámová hora místem, kde Bůh započal stvoření. Skála z bájné hory Mórija je jakýmsi základovým kamenem světa. Ze skály vzal Bůh hmotu a vymodeloval z ní Adamovo tělo. Pro Židy je skála na Chrámové hoře tak posvátná, že ortodoxní Židé na ní dokonce vůbec nesmějí vstoupit.
WHYTE, Jack : Chrámová hora
Obrázky, zvuky či videa k tématu Chrámová hora ve Wikimedia Commons; Články v kategorii „Chrámová hora" Zobrazuje se 8 stránek z celkového počtu 8 stránek v této kategorii.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY