Poranění krční páteře eBook

Fatimma.cz Poranění krční páteře Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Poranění krční páteře! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Poranění krční páteře a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Poranění krční páteře.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,94 MB

ISBN: 9788072626854

POPIS
Monotematická publikace zpracovává v 16 kapitolách problematiku poranění krční páteře. Mezinárodní autorský kolektiv se podrobně věnuje historii chirurgie páteře, vývoji páteře, chirurgické anatomii, klasifikacím, diagnostice a léčbě jednotlivých typů poranění, včetně poúrazových deformit. Součástí každé kapitoly je vlastní soubor pacientů autorů s výsledky léčení nebo výsledky z multicentrických studií. Klinický souhrn na konci kapitol umožňuje čtenáři rychlou orientaci a zopakování základních principů. Dlouholeté zkušenosti autorů s léčením závažných poranění krční páteře podtrhuje rozsáhlá obrazová dokumentace. Kniha je primárně určena páteřním chirurgům-specialistům, základní informace však přináší i pro ortopedy, neurochirurgy, traumatology a chirurgy.
STÁHNOUT ČÍST
Bolí vás po nehodě hlava nebo záda? Opěrkový syndrom je ...
PORANĚNÍ HLAVY, PÁTEŘE, MÍCHY, HRUDNÍKU A BŘICHA 1. Postiženého s uzavřeným poraněním hlavy, který je při vědomí, uložíme do polohy: a) stabilizované ... Jaké improvizované prostředky byste mohli použít k znehybnění krční páteře při podezření
Whiplash injury - švihové poranění krční páteře - Hillvital
Poranění zde lokalizovaná představují asi 1/3 všech poranění krční páteře. Vznikají nejčastěji při dopravních nehodách, při pádech z velkých výšek či skocích do vody. Vzhledem k anatomické odlišnosti jednotlivých segmentů jsou zcela odlišné i typy poranění.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY