V temných vodách eBook

Fatimma.cz V temných vodách Image

INFORMACE

V temných vodách je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Don Davis. Přečtěte si s námi knihu V temných vodách na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: V temných vodách.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,52 MB

ISBN: 8086508552

POPIS
Po téměř čtyřiceti letech je odhaleno nejstřeženější tajemství studené války... Podle tvrzení Bílého domu byla ponorka NR-1 oficiálně postavena pro výzkum ,,různých druhů podmořského života". Pravdu znala jen vyvolená skupina lidí. Mezi nimi bylo i dvanáct členů posádky, kteří byli vybráni, aby vypluli na první misi NR-1, a jedním z nich byl i Lee Vyborny. Tato kniha je jeho příběhem. V roce 1966, když Spojené státy ztratily u pobřeží Španělska vodíkovou pumu, trvalo její vyzvednutí osmdesát dní a bylo k tomu zapotřebí tří hlubokomořských plavidel. Tato neúnosně dlouhá doba, kterou zabrala operace pro odvrácení katastrofy, poskytla admirálu Hymanu Rickoverovi, ,,otci jaderného námořnictva", dokonalý důvod k pokračování ve vývoji plavidla, na němž už tehdy pracoval víc než rok. Jednalo se o plavidlo, které by dokázalo takovou práci zvládnout samo, kdyby to bylo nutné, a ještě mnohem víc. Když Rickover prověřil, prostudoval a podrobil důkladné kontrole veškeré aspekty koncepce plavidla a jeho možností, měl jeho projekt, na němž byl silně citově zainteresován, vyústit v ponorku o váze 400 tun, vybavenou na objednávku postaveným miniaturním jaderným reaktorem a zkonstruovanou tak, aby se mohla potopit hlouběji než kterákoli jiná ponorka a křižovat po dosud nedotčených dnech oceánů. To však mělo také znamenat, že pokud by došlo k nějakému poškození, neexistovala by možnost, jak posádku zachránit. Ponorka byla neúnosně drahá, mimořádně nebezpečná a jako tajná zbraň naprosto bezbranná. Pro americké ozbrojené síly byla tato svého druhu jedinečná ponorka, pokřtěná na NR-1, nejvíce střeženým - a revolučním - tajemstvím studené války. Prostřednictvím vyprávění očitých svědků z řad konstruktérů a členů původní posádky - z nichž všichni byli vycvičeni tak, aby každý mohl vykonávat práci kohokoli jiného - a na základě koncepce NR-1 od prvního desetiletí jejího operování až po její výkon dnes, kdy stále aktivně slouží jako nejstarší jaderná ponorka amerického námořnictva odstraňuje kniha V temných vodách závoj jednoho z nejlépe udržovaných amerických tajemství. Vypráví nejen o neuvěřitelných tajných misích mužů na palubě utajované ponorky, ale také o lidských aspektech: o tvrdém psychickém a fyzickém výcviku, o střetech osobností, o hrdosti z pobytu na ponorce a současně o nebetyčném strachu z pohybu této technické schránky a o vzrušení, když loď pronikala tam, kam nikdy dřív člověk nevstoupil, aby dosahovala nemožného a stále znova a znova vítězila nad protivenstvími.
STÁHNOUT ČÍST
Jeremy Wade: V temných vodách / Jeremy Wade's Dark Waters ...
V temných vodách kniha od: Don Davis, Lee Vyborny. 93 % 3 hodnocení ...
Květy v temné vodě. Mosambik po cyklonu Idai | Lékaři bez ...
Pokud chcete být o obyvatelích mořského světa informováni, doporučujeme pořad Jeremy Wade: V temných vodách (Jeremy Wade's Dark Waters), jehož první řadu uvádí Discovery Channel. Zde přinášíme to nej z mořských hlubin, co byste měli vědět (nejen) před letní dovolenou.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY