Venuše Samešová eBook

Fatimma.cz Venuše Samešová Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Venuše Samešová! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Venuše Samešová a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Venuše Samešová.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,23 MB

ISBN: 9788090572027

POPIS
Vyprávění o životě krásné míšenky v normalizační Praze i o tom, co se dělo v domě Jiřího Muchy na Hradčanech…Venuše Samešová je ženou nevšedního osudu.Už proto, že je výtvarnicí…Už proto, že ztvárnila roli slavné princezny…Už proto, že žila v normalizační Praze jako míšenka a byla krásná. Něco takového se rovnalo pozvání do umělecké společnosti, a tak se Venuše stala součástí legendární bohémské komunity v domě Jiřího Muchy na Hradčanech. I o tom přináší ve své knize obsáhlé svědectví…A dál? Zajímavá je i proto, že její otec byl krotitelem lvů a matka Holanďankou narozenou v Německu. Její otec, Venušin dědeček, pocházel z afrického Toga. „Babička ho nechtěla, ale měl spoustu zlata a to nejspíš rozhodlo“, vypravuje ve své knize o skandálu, který otřásl ve dvacátých letech měšťáckou společností německého Ulmu.Venušini rodiče pak zažili bombardování Drážďan, kde stáli na sklonku války se svým cirkusem. Právě to je nejspíš definitivně sblížilo a dalo dohromady.Čím ještě byla tahle žena se zvláštním jménem výjimečná? Nejspíš tím, že se drze postavila svazákům i pánubohu. Pašovala hašiš z Maroka. Emigrovala do Západního Berlína, pracovala tu v nevěstinci a jen málokdo dokázal popsat vztahy mezi dívkami tak jako ona v této knize. Zejména je však pozoruhodná proto, že tohle všechno, celý svůj život, reflektuje s otevřeností, vypravěčskou inteligencí a důstojnosti ženy, s níž se mnozí - často významní a známí - muži pokoušeli od jejích dívčích let manipulovat a nakládat. Ona si přitom udržela svůj idealistický, a kdo ví, pro cyniky možná i naivní pohled na svět.
STÁHNOUT ČÍST
Venuše Samešová - Životopis / Info - FDb.cz
Nevěděla, kdo je Forman, zato ji znal v Praze v 70. letech skoro každý, její exotická tvář byla na plakátech i pohlednicích. Vyrůstala u cirkusu, matka byla napůl černoška, otec krotitel tygrů. Díky své kráse se Venuše Samešová dostala mezi intelektuální smetánku, žila se zajímavými muži, zapletla se s drogami a spadla téměř na dno.
Venuše Samešová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
Venuše Samešová je ženou nevšedního osudu. Už proto, že je výtvarnicí… Už proto, že ztvárnila roli slavné princezny… Už proto, že žila v normalizační Praze jako míšenka a byla krásná. Něco takového se rovnalo pozvání do umělecké společnosti, a tak se Venuše stala součástí legendární bohémské komunity v ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY