Atelier RAW eBook

Fatimma.cz Atelier RAW Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Atelier RAW! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Atelier RAW a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Atelier RAW.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,79 MB

ISBN: 9788074852053

POPIS
Výpravná publikace představuje nejnovější tvorbu předních brněnských architektů Tomáše Rusína a Ivana Wahly. Patří ke generaci, která vstupovala do profesního života na přelomu osmdesátých a devadesátých let a velmi brzy dostala příležitost samostatně projektovat a stavět. Spojuje je nejen generační příslušnost, ale také hodnotová orientace, která se propisuje do jejich tvorby a zajišťuje jim na mapě soudobé české architektury osobitou pozici. K jejich charakteristickým rysům patří hledání nových možností interpretace architektonické a stavitelské tradice, respekt k místu a kontextu i zájem o materiálovou a řemeslnou stránku stavění.Svou tvorbou dokazují paradox, že je možné být konzervativní a moderní zároveň. Jejich architektura se vyznačuje jistou solidností, která však není usedlá: klasickou tradici, hladkou modernistickou eleganci i inspiraci architekturou anonymních stavitelů dovedou přetavit v soudobý a funkční nový celek. Jejich domy dobře slouží lidem mimo jiné i proto, že jsou pro ně čitelné a neztrácejí lidské měřítko. Podobnou ohleduplnost jako k člověku prokazují i k místu a krajině. Není divu, že realizace této dvojice získaly domácí i mezinárodní ocenění včetně nominace na Evropskou cenu za současnou architekturu – Mies van der Rohe Award.Tvorba Tomáše Rusína a Ivana Wahly vznikající ve společném brněnském atelieru RAW se ovšem zdaleka neomezuje jen na jejich město: monografie v českém a anglickém jazyce představuje přes dvě desítky architektonických realizací a projektů z posledních deseti let pro Prahu a další místa v České republice i na Slovensku. Uvádí ji kritická esej přední české architektonické publicistky a kunsthistoričky, šéfredaktorky časopisu Zlatý řez Jany Tiché, následuje výběr staveb dokumentovaný na fotografiích Filipa Šlapala, Davida Židlického a Bořivoje Čapáka, doplněný plány a autorským komentářem.
STÁHNOUT ČÍST
archiweb.cz - RAW
Tomáš Rusín a Ivan Wahla: Atelier RAW s.r.o. Domažlická 12 612 00 BRNO tel/fax (420) 541 242 908 e-mail: [email protected]@raw.cz
Atelier RAW s.r.o., Brno-Královo Pole - Ponava ...
Atelier RAW | Zdroj: Autorská zpráva Při příležitosti 120 let od narození významného brněnského funkcionalistického architekta Oskara Pořísky navrhl tamní ateliér RAW ojedinělou rekonstrukci zastávky veřejné dopravy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY