Dvě centra v Koruně eBook

Fatimma.cz Dvě centra v Koruně Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Dvě centra v Koruně! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Dvě centra v Koruně a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Dvě centra v Koruně.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,79 MB

ISBN: 9788086829609

POPIS
Kniha se týká prvních 110 let existence Koruny Království českého - nové formy českého státu, s níž přišel římský král Karel IV. roku 1348, aby dosáhl plnější integrace nově získaných území (hlavně Slezska) s pražským politickým centrem. Práce poukazuje nejen na politické či kulturní vlivy Čech s Prahou včele na území Slezska, ale i na důsledky, jaké mělo připojení této země s velkou a ambiciózní Vratislaví, bohatým biskupstvím a řadou knížat na samotné Čechy, v menší míře i na Moravu.Pohled na slezskou problematiku z české perspektivy - a na českou slezskýma očima - poskytuje poněkud jiný obraz, než bylo dosud, viděno převážně z Prahy, zvykem.
STÁHNOUT ČÍST
Odkaz rychtáře Vaváka - Kučera Martin (ed.) | Knihkupectví ...
Dvě centra v koruně - Boguslaw Czechowicz - kupte knihu pohodlně a za skvělou cenu se slevou hned teď na Knihkupec.com. Máme i další knihy všech žánrů a další zboží
Czechowicz - Dvě centra v koruně - Čechy a Slezsko na ...
Dvě centra v Koruně : Čechy a Slezsko na cestách integrace a rozkolu v kontextu ideologie, politiky a umění (1348-1458). České Budějovice: Veduta, 2011. 331 s. ISBN 978-80-86829-60-9. FUKALA, Radek. Slezsko - neznámá země Koruny české : knížecí a stavovské Slezsko do roku 1740. České Budějovice: Veduta, 2007. 344 s.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY