Provinění proti národní cti eBook

Fatimma.cz Provinění proti národní cti Image

INFORMACE

Hledáte knihu Provinění proti národní cti? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Pavel Kmoch? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Provinění proti národní cti.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,40 MB

ISBN: 9788020024756

POPIS
Jakým způsobem probíhalo po druhé světové válce v českých zemích potrestání tzv. každodenní kolaborace? Tato kniha se věnuje právě trestání provinění proti národní cti podle dekretu prezidenta republiky č. 138/1945 Sb., tedy tzv. „malému retribučnímu dekretu“. Kromě detailně rozpracované legislativní stránky retribuce a popisu retribuční praxe je zde také prostor pro komparaci s průběhem retribucí v dalších zemích. Formou lokální sondy kniha navíc popisuje činnost a výstupy konkrétní Trestní nalézací komise v Benešově u Prahy. Tato sonda nabízí jak analýzu zahájených kauz a statistiku typů obvinění, odsouzených či osvobozených případů, druhů a výše trestů, tak komparace těchto údajů s údaji v jiných okresech.
STÁHNOUT ČÍST
"Provinění proti národní cti" v jazykově odlišných ...
Provinění proti národní cti . Jakým způsobem probíhalo po druhé světové válce v českých zemích potrestání tzv. každodenní kolaborace? Tato kniha se věnuje právě trestání provinění proti národní cti podle dekretu prezidenta republiky č. 138/1945 Sb., tedy tzv. „malému retribučnímu dekretu".
Smě č ní proti národní cti (č. 607 Úředního
Tato kniha se věnuje právě trestání provinění proti národní cti podle dekretu prezidenta republiky č. 138/1945 Sb., tedy tzv. „malému retribučnímu dekretu". Kromě detailně rozpracované legislativní stránky retribuce a popisu retribuční praxe je zde také prostor pro komparaci s průběhem retribucí v dalších zemích.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY