Básně eBook

Fatimma.cz Básně Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Básně! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Básně a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Básně.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,12 MB

ISBN: 0

POPIS
V červenci roku 2006 si připomeneme 150. výročí předčasné smrti pětatřicetiletého Karla Havlíčka (31. 10. 1821 – 29. 7. 1856), podle jeho rodiště a programově po vlastenecku zvaného Borovského. Kniha Básní shrnuje kompletní původní Havlíčkovo básnické dílo, od raných Epigramů, jejichž pozoruhodně křivohubé zrcadlo nic neztratilo ze svého provokujícího kouzla, přes Smíšené básně po Tyrolské elegie, verše opět ironicky pranýřující nelehký osud deportovaného básníka až po Krále Lávru, mytologicky aktualizovanou podobu příběhu „irského" krále a tajemství jeho oslích uší. Vrcholu Havlíčkovo veršové umění dosáhlo v čtenářsky oblíbeném Křtu svatého Vladimíra, adaptaci staroruského Nestorova rukopisu o přijetí křesťanství a výběrovém řízení na „církev nejcírkvovatější" poté, co pohanský Perun nevybíravě odmítá hřmít na povel v den carových narozenin. Soubor básní vychází ve spolupráci s rodnou básníkovou obcí, nesoucí dnes „naopak" jeho jméno: Havlíčkova Borová, a jejím Památníkem Karlem Havlíčka Borovového. Čtenáře Havlíčkovými verši ale také nejednoduchými životními peripetiemi v politicky nesnadné době provází v doslovu Jaroslava Hrabáková a Jaroslava Janáčková, graficky upravil a ilustroval Luboš Drtina.
STÁHNOUT ČÍST
Básně, Povídky
O čem je kniha Básně? Výbor z díla francouzského básníka poloviny 15. století, známého svým nespoutaným a nekonvenčním životem. Jeho verše jsou soustředěny do několika tematických okruhů - píše šprýmové odkazy, úvahy o umírání, básně proti pomlouvačům, jindy zase líčí pomíjivost lásky, krásy a slávy.
Básně, Povídky
Básně o životě; Básně o přírodě; Básně o lidech; Milostné básně; O náboženství; Miniatury; Erotické básně; Dětské básně; Básničky.cz - společné, inspirované, vymazlené :0))) Začátky - když mi bylo 28 :0) Básně ala - dadaismus, bajky, blbosti.. Povídky a jiná proza; Kniha - Atlanti drží nebe; Komentáře ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY