Vlasovci v boji za Prahu eBook

Fatimma.cz Vlasovci v boji za Prahu Image

INFORMACE

Hledáte knihu Vlasovci v boji za Prahu? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Pavel Žáček? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Vlasovci v boji za Prahu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,82 MB

ISBN: 9788020026743

POPIS
Edice je nejrozsáhlejším a nejpodrobnějším souborem dokumentů vztahujících se k průběhu Pražského povstání a pomoci dobrovoleckých jednotek českému hnutí odporu v závěrečných okamžicích druhé světové války. Editována jsou originální rukopisná či strojopisná hlášení velitelství „Bartoš“ i dalšíchpovstaleckých velitelství, která se přímo či nepřímo vztahují k zásahu jednotek 1. ruské divize VS KONR genmjr. S. K. Buňačenka v Praze a jejím bezprostředním okolí. Tato hlášenívrozsahu877dokumentůneobsahují pouze informace o osách postupu vlasovského útvaru, ale zachycují také aktuálnísituaci a problémy, které řešila jednotlivá povstalecká velitelství. Zvláště při čtení zpráv o postupu německých útočných skupin můžeme ještě dnes doslova cítit dramatičnost tehdejší situace.
STÁHNOUT ČÍST
Foto: Vlasovci v květnové Praze na unikátních snímcích ...
Buňačenko je zlostí bez sebe a křičí: "V tomhle městě už nezůstanu ani hodinu! Nestojíte nás ani za jedinou kapku krve." ČNR se 7. května rozhodla odmítnout další pomoc od ROA, a tak vlasovci 8. května v ranních hodinách Prahu opustili.
Vlasovci v boji za Prahu - Pavel Žáček | KOSMAS.cz - vaše ...
Byl to jakýsi kolektivní Jekyll a Hyde. Nacističtí vrazi polských civilistů během Varšavského povstání. Pomáhající za Pražského povstání českému obyvatelstvu v boji proti Němcům. Po válce komunisty nejdřív odsuzováni, pak zase neprávem oslavováni.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY