Těžká lyra eBook

Fatimma.cz Těžká lyra Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Těžká lyra! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Těžká lyra a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Těžká lyra.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,94 MB

ISBN: 8090267270

POPIS
Obsáhlý výbor z básnického a esejistického díla ruského postsymbolisty, pozdního souputníka akméismu, vůdčího představitele porevoluční literární emigrace Vladislava Chodaseviče (1886-1939). Dílo tohoto moderního Orfea, který programově "netrhal kruh" klasické tradice a jehož ódické verše v exilu postupně zmlkaly pod tíhou "prozaismů žánrových výjevů z poválečných dní", bylo u nás dosud překládáno pouze fragmentárně, navíc exilová tvorba zůstávala až do devadesátých let zcela stranou. Kniha zahrnuje výbor z básnických sbírek Cestou zrna (1920), Těžká lyra (1922), vrcholný soubor Evropská noc (1927), verše z pozůstalosti a eseje (např. Děs Pompejí, stať o konci klasické éry a západu "Puškinova slunce" Rozviklávaná trojnožka, kontrastní dvojportréty Gumiljov-Blok a Majakovskij-Chlebnikov, texty o "literatuře ve vyhnanství"). Přeložili Petr Borkovec (básně) a Miluše Zadražilová (eseje).
STÁHNOUT ČÍST
Těžká lyra by Vladislav Khodasevich
Všechny informace o produktu Kniha Těžká lyra - Vladislav Chodasevič, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Těžká lyra - Vladislav Chodasevič.
Kniha: Těžká lyra - Vladislav Chodasevič | Knihy.ABZ.cz
Objednávejte knihu Těžká lyra v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků
SOUVISEJÍCÍ KNIHY