Vrozená adrenální hyperplazie eBook

Fatimma.cz Vrozená adrenální hyperplazie Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Vrozená adrenální hyperplazie! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Vrozená adrenální hyperplazie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Vrozená adrenální hyperplazie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,26 MB

ISBN: 8072544616

POPIS
Endokrinologie je složitý a náročný medicínský obor, který v posledních desetiletích prodělává převratný vývoj. Je proto důležité zaměřovat se na jeho dílčí úseky, shrnovat, třídit a systematizovat poznatky a seznamovat s nimi odbornou veřejnost. To je záměrem i této knihy, která se zabývá jedním ze speciálních významných témat endokrinologie - adrenální hyperplazií. Publikace zejména shrnuje a mapuje poruchy způsobené tímto onemocněním a souvisejícími dysbalancemi v produkci hormonů. Jejich dokonalá znalost je totiž důležitá pro včasný fundovaný zásah, který zamezí fatálním následkům pro další život pacienta. Kniha je určena endokrinologům, internistům, gynekologům i praktickým lékařům.
STÁHNOUT ČÍST
Novorozenecký screening | Vojenská zdravotní pojišťovna ...
Screening kongenitální adrenální hyperplazie [upravit | editovat zdroj] v ČR se provádí od roku 2006, incidence CAH je cca 1:8000, podle výsledků NLS asi 1:13 000, kongenitální adrenální hyperplázie (CAH) = vrozená porucha syntézy steroidních hormon ...
Vrozená adrenální hyperplazie - Lidka Lisá, brožovaná ...
Základní údaje o nemoci. Kongenitální adrenální hyperplazie (CAH), dříve nazývaná adrenogenitální syndrom, je dědičná porucha tvorby životně důležitých hormonů v kůře nadledvin.V naší populaci se choroba vyskytuje u 1 z 12 000 novorozenců. Dědičnost je tzv. autozomálně recesivní tzn., že dítě získává vlohu (gen) stejným dílem od otce i matky.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY