Kostnice u svatého Jakuba eBook

Fatimma.cz Kostnice u svatého Jakuba Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Kostnice u svatého Jakuba! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Kostnice u svatého Jakuba a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Kostnice u svatého Jakuba.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,61 MB

ISBN: 9788073901950

POPIS
Kniha Kostnice u sv. Jakuba popisuje chronologii objevení podzemních prostor historického osária v roce 2001 a jeho postupné úpravy, které vedly v roce 2012 ke zpřístupnění celého komplexu veřejnosti. Objasňuje také historii kostela sv. Jakuba a někdejšího svatojakubského hřbitova, zvyky, rituály a další zajímavosti, související s pohřbíváním na jednom z největších městských hřbitovů v Brně. Publikace dále přináší informace o archeologických i antropologických nálezech uskutečněných v celém průběhu stavebních prací a přípravy expozic. Detailně seznamuje s důvody,které vedly odborníky a historiky k rozhodnutí tuto výjimečnou a svým způsobem bizarní expozici zřídit a zachránit ji tak před zničením. Nadčasovost této historické památky popisuje nejen z pohledu materiálního, ale především z pohledu duchovního rozměru,který brněnskou Kostnici povyšuje na mimořádný a zcela ojedinělý artefakt s neobyčejnou vypovídací hodnotou.
STÁHNOUT ČÍST
Kostnice u svatého Jakuba | Aukro
Brněnská kostnice se nachází pod Jakubským náměstím v katastrálním území Město Brno, z větší části přímo pod kostelem svatého Jakuba.. V minulosti se na tomto místě nacházel hřbitov, z kapacitních důvodů však vznikla kostnice.Do této kostnice byly také přeneseny ostatky zesnulých ze zrušeného hřbitova na brněnském Petrově.
Kostnice u svatého Jakuba (Aleš Svoboda) | Detail knihy ...
Poliklinika u sv. Jakuba, Hostivice, Husovo náměstí 6. mobil 734 621 785 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Denně lze volat v ordinačních hodinách polikliniky.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY