Kde je moje máma eBook

Fatimma.cz Kde je moje máma Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Kde je moje máma! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Kde je moje máma a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Kde je moje máma.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,50 MB

ISBN: ",

POPIS
Helena Drašnarová, dcera Jaroslava Dietla a žena Jiřího Drašnara, nikdy nestála o veřejnou pozornost. Svůj pozdní debut složila ze zápisků, kterými během let komentovala svou emigrační zkušenost. Kniha obsahuje vzpomínky na dětství a mládí v rodině nejznámějšího českého televizního scénáristy, stejně jako na osobní setkání s lidmi od světových celebrit po losangeleské bezdomovce. Nejde však o memoáry. Přes útržkovitý tvar jednotlivých kapitol jde o promyšlené a strukturované vyprávění.Autorka nepopře scénáristický výcvik absolventky pražské FAMU. Deziluze s ironií u nípřechází v komické popisy každodenních situací, přesné postřehy o lidech a zasahující mikropříběhy. Přestože sepopisy zakládají na živých vzpomínkách, nejde o knihu drbů. Drašnarová nerozlišuje mezi lidmi "malými" a "velkými" a všichni jí slouží k naplnění netypického, ale dokonale funkčního románového tvaru.
STÁHNOUT ČÍST
Kde je moje máma - Helena Drašnarová | KOSMAS.cz - vaše ...
Kategorie: - táborová klasika Kde je moje máma. Interpret/autor: ??? D A 1. U nás za horama pláče moje máma, že má syna na vojně A7 D Že fasuje třeba denně veku chleba a von, že by sežral dvě. D7 G Vojna je jak řemen, já jsem chudokreven, máma slzu uroní D A7 D Ví, když pere plačky podvlíkačky, že mi vojna nevoní.
kde je mama - mojevideo.sk
V roce 1928, kdy vznikla písnička „Kde je moje máma", bylo staré Rakousko-Uhersko už deset let minulostí. Reminiscence na jeho armádu ale byly u nás velmi silné, ostatně objevují se dodnes. Kaprál, lajtnant, hejtman, štába (štábní písař) a nepotřebují překládat.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY