Transport za věčnost eBook

Fatimma.cz Transport za věčnost Image

INFORMACE

Hledáte knihu Transport za věčnost? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je František Tichý? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Transport za věčnost.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,26 MB

ISBN: 9788075150523

POPIS
Jendova otce právě zatklo gestapo a dvanáctiletý kluk nemůže tušit, co přijde dál: vyloučení jeho židovských přátel ze studia na gymnáziu, žluté hvězdy na kabátech, transport do Terezína… Kniha Františka Tichého je inspirovaná skutečnými událostmi a příběhy chlapců, kteří žili v Praze i v Terezíně, nezříká se dobrodružství a fantazie, ale zároveň je tak pravdivá, až z ní mrazí...Román pro čtenáře od deseti let ilustroval Stanislav Setinský.
STÁHNOUT ČÍST
Transport za věčnost | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách
Transport za věčnost Autor: Mgr. Pavlína Lišovská Číslo: roč. 3, č. 4/2017 Rubrika: Doporučujeme Klíčová slova: knižní tipy O knize Pokud hledáte knížku, kterou byste mohli nabídnout žákům na programech věnovaným problematice holocaustu, pak je Transport za věčnost správnou volbou.
František Tichý: Transport za věčnost - YouTube
Transport za věčnost byl poprvé vydán vlastním nákladem jako forma sešitu roku 2012. Později, v roce 2017, nakladatelstvím Baobab. V knize se autor inspiruje příběhy dětí, jejichž deníky se našly v ghettu v Terezíně. OBSAH: Příběh začíná v roce 1939 v Praze u dvanáctiletého Honzy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY