Roubování a očkování eBook

Fatimma.cz Roubování a očkování Image

INFORMACE

Roubování a očkování je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Eduard Vilkus. Přečtěte si s námi knihu Roubování a očkování na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2003

NÁZEV SOUBORU: Roubování a očkování.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,83 MB

ISBN: 8024705397

POPIS
V publikaci je podrobně popsána technika roubování a očkování a to tak, aby byl úspěšný i člověk, který takovou věc zkouší poprvé. K tomu napomáhá velké množství doprovodných kreseb a barevné obrázky v příloze. Uvedeny jsou vhodné nástroje. Doporučené postupy jsou ověřeny mnohaletou praxí zkušených zahradníků a zaměřují se jak na ovocné stromy, tak na rostliny okrasné.
STÁHNOUT ČÍST
Množení šeříků: řízkování, hřížení, odkopky, roubování ...
V roubování třešní se mi osvědčil následující postup. Rouby řežu při střihání "barborek" začátkem prosince, nejpozději o Vánocích. Kopulací roubuju poměrně brzy - již v březnu. Pokud přeroubovávám třešeň za kůru, pak až v květu. Rouby musejí být co nejsilnější. jinak se špatně uchovávají a často uschnou.
Roubování fíkovníků - návod; Plnazahrada.cz
Pro roubování je nejvhodnější čas brzy zjara, kdy se stromy teprve začínají probouzet. Obvykle platí pořadí v roubování, kdy jako první je na řadě angrešt a rybíz, pak třešně a višně, dále meruňky, švestky, slívy a nakonec jabloně a hrušně.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY