Staré pověsti české eBook

Fatimma.cz Staré pověsti české Image

INFORMACE

Staré pověsti české je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Alois Jirásek. Přečtěte si s námi knihu Staré pověsti české na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Staré pověsti české.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,80 MB

ISBN: 9788000022550

POPIS
Již v roce 1894 začala knížka vycházet postupně v sešitech právě s ilustracemi V. Černého. Jirásek tu sebral a beletristicky zpracoval nejznámější české pověsti, vztahující se jak k předdějinnému, tak k historickému vývoji národa. Ukázky a úryvky z této knihy jsou stále součástí čítanek a jejich znalost patří k základnímu vzdělání.
STÁHNOUT ČÍST
Staré pověsti české - Alois Jirásek — Kniha.cz
Staré pověsti české by měl znát každý kluk či holka. V této knize prastaré legendy ožívají, mění se v zábavné příběhy, a děti si je tak snadno zapamatují. Děti mají nejraději komiksy. A právě tímto způsobem je tato kniha upravena.
Staré pověsti české - pravopiscesky.cz
Aloise Jiráska Staré pověsti české. Léta letoucí bylo ticho a smutno na hradě sv atého Václava. 1 Okolí jeho zpustlo za veliké bouře husitských válek, kostel sv atého Víta byl vybit a komnaty královské, Karlem IV. nádherně zařízené, scházely víc a více. Občas jen a ne nadlouho oživly, když sem král zdola, ze Starého Města, ze svého dvora zavítal.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY