Spravedlnost: Co je správné dělat eBook

Fatimma.cz Spravedlnost: Co je správné dělat Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Spravedlnost: Co je správné dělat! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Spravedlnost: Co je správné dělat a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Spravedlnost: Co je správné dělat.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,35 MB

ISBN: 9788024630656

POPIS
V knižním zpracování populárního televizního pořadu profesora Michaela Sandela (Harvard) se čtenáři představují svižně a vtipně psané kapitoly, bohatě doplněné aktuálními příklady problematiky spravedlnosti. Rozehrávají se v nich některé z nejožehavějších morálních otázek, které dnes hýbou společností na Západě: je morální sanovat banky, požadovat přemrštěné ceny, pozitivně diskriminovat při přijímání na univerzitu či ukládat povinnou službu v armádě? Odhalují také anatomii některých klíčových hodnotových sporů: o cenu lidského těla, o přípustnost homosexuálních sňatků, o kolektivní odpovědnost komunity či o roli náboženství v politice. Autora však zaměstnávají nejen „velké“, ale i „malé“, každodenní problémy, jako jsou smysl sportovních her, pouta rodinné solidarity nebo nároky imigrantů. Živě jsou přitom vyloženy hlavní myšlenky klasiků politické filosofie: Aristotela, Kanta, Milla a Rawlse. Autor se hlásí k linii amerického komunitarismu, což mu však nebrání s porozuměním podat i myšlení liberální až libertariánské. Text poslouží jako cenný úvod do politické filosofie přístupný i laickému čtenáři, který zjednodušuje jen natolik, aby otevřel diskusi a umožnil vztáhnout argumentaci inspirovanou hlavními proudy morálního myšlení na řadu konfliktních témat současné politiky.
STÁHNOUT ČÍST
Spravedlnost: Co je správné dělat - Michael Sandel | Knihy ...
Všechny informace o produktu Kniha Spravedlnost: Co je správné dělat - Michael Sandel, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Spravedlnost: Co je správné dělat - Michael Sandel.
Spravedlnost: Co je správné dělat (Michael Sandel) od 11 ...
Spravedlnost: co je správné dělat . SANDEL, Michael J. Spravedlnost: co je správné dělat. Translated by Tomáš Chudý. První české vydání. Praha: Univerzita Karlova v Praze, nakladatelství Karolinum, 2015. 303 stran. ISBN 9788024630656. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS
SOUVISEJÍCÍ KNIHY