Bezpečná zóna Goražde eBook

Fatimma.cz Bezpečná zóna Goražde Image

INFORMACE

Bezpečná zóna Goražde je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Joe Sacco. Přečtěte si s námi knihu Bezpečná zóna Goražde na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Bezpečná zóna Goražde.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,15 MB

ISBN: 8073811456

POPIS
V letech 1992 – 1995 se v Bosně, ne víc než 1200 kilometrů od nás, odehrávala velmi surová a špinavá válka, která si vyžádala na dvě stě tisíc životů. Zatímco my jsme ji sledovali z pohodlí domovů v třicetivteřinových klipech, Joe Sacco v Bosně strávil čtyři měsíce – z toho měsíc v Goražde, jedné z "bezpečných" zón vyhlášených OSN, když tam ještě netekla voda, nešel proud a z města by neproklouzla ani myš (pokud zrovna nepatřila k mezinárodnímu tisku či personálu OSN). Své zážitky Sacco posléze zpracoval formou komiksové reportáže, v níž vylíčil každodenní život v Srby obleženém městě, které málem potkal osud Srebrenice.Bezpečná zóna Goražde není příjemná kniha. Ukazuje a líčí to, co většina z nás nikdy nezažije, ukrutnosti a zvěrstva, která si většina z nás sotva dokáže představit. Ještě před pár lety si je nedokázali představit ani muslimští obyvatelé Goražde – a přece k nim došlo. Saccovi se tu podařilo zachytit příběhy obětí války, které překračují rámec běžné deníkové žurnalistiky a jež by jinak jistě upadly do zapomnění. Bezpečná zóna Goražde však není jen válečnou kronikou, katalogem hrůz a odsouzením lhostejnosti mezinárodního společenství, ale i dojemným líčením lidské schopnosti přestát takřka jakékoli strádání.
STÁHNOUT ČÍST
Comics Blog: #985: Bezpečná zóna Goražde - 100 %
Etnické čistky v obrázcích Joe Sacco: Bezpečná zóna Goražde.Válka ve východní Bosně 1992-95. Přel. Viktor Janiš, BB/Art, Praha, 2007, 232 s.. S knihou Bezpečná zóna Goražde: Válka ve východní Bosně 1992-95, vytištěnou nakladatelstvím BB/Art v elegantním vázaném vydání, se do českého prostředí poprvé dostal dosud neznámý žánr komiksové reportáže.
Kniha Bezpečná zóna Goražde - válka ve východní Bosně 1992 ...
Všechny informace o produktu Kniha Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY