Obyčeje a zpěvy lidu moravského eBook

Fatimma.cz Obyčeje a zpěvy lidu moravského Image

INFORMACE

Obyčeje a zpěvy lidu moravského je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Čapka Drahlovský. Přečtěte si s námi knihu Obyčeje a zpěvy lidu moravského na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Obyčeje a zpěvy lidu moravského.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,18 MB

ISBN: 9788021066281

POPIS
Rukopisná sbírka moravského folkloru, kterou pod názvem „Obyčeje a zpěvy lidu moravského“ sestavil Josef Čapka Drahlovský (1847–1926), ředitel kůru a hudební skladatel, vznikla u příležitosti konání národopisné výstavy v Přerově roku 1893.Zahrnuje výroční a rodinné zvyky z oblasti střední Moravy (Haná) a téměř dvě stovky lidových písní ze střední a východní Moravy, ale také ze Slovenska. Její pramenná hodnota byla důvodem k vydání v rámci Etnologických materiálů 3 Ústavu evropské etnologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.
STÁHNOUT ČÍST
Obyčeje a zpěvy lidu moravského - Masaryk University
Velikonoční koledy zvyky a obyčeje . Knížka navazuje na Vánoční koledy naší babičky. Přináší tradiční zvyky a popěvky, známé i méně obvyklé české velikonoční koledy.Ilustrace a koláže ze starých obrázků a pohlednic připomenou svěží náladu nejkrásnějších svátků jara. Celou knížku sestavila a upravila Klára Trnková.
Staročeské pověsti, zpěvy, hry, obyčeje, slavnosti a ...
Obyčeje a zpěvy lidu moravského. Kdo napsal knihu Obyčeje a zpěvy lidu moravského? Autorem je Josef Čapka Drahlovský. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY