Ústavní odpovědnost v ústavním systému Polské republiky eBook

Fatimma.cz Ústavní odpovědnost v ústavním systému Polské republiky Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Ústavní odpovědnost v ústavním systému Polské republiky! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Ústavní odpovědnost v ústavním systému Polské republiky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Ústavní odpovědnost v ústavním systému Polské republiky.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,42 MB

ISBN: 9788072019083

POPIS
Ústavní odpovědnost představuje v mnoha ústavních systémech zásadní součást vztahů mezi vrcholnými ústavními orgány. Jedním z modelových příkladů je také ústavní systém Polské republiky. Podrobný způsob rozpracování polské ústavní úpravy je v celosvětovém měřítku jedinečný, neboť obvyklé řešení této problematiky bývá poměrně stručné. Aplikace ústavní odpovědnosti v praxi je analyzována na konkrétních příkladech z polské ústavní praxe. Polský model ústavní odpovědnosti autor srovnává s českým řešením a navrhuje možné změny pro českou ústavní úpravu. Ta je i po poslední novelizaci typickým příkladem minimalistického přístupu a upravuje pouze jediný typ ústavní odpovědnosti - ústavní žalobu proti prezidentovi republiky. Publikace je určena odborné veřejnosti se zájmem o problematiku ústavní odpovědnosti nebo o ústavní systém Polska.
STÁHNOUT ČÍST
Unikameralismus v ústavním systému České republiky?
Kniha: Ústavní odpovědnost v ústavním systému Polské republiky (Maxim Tomoszek). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
Tomoszek Maxim - knihkupectví Beletrie.eu
Ústavní odpovědnost představuje v mnoha ústavních systémech zásadní součást vztahů mezi vrcholnými ústavními orgány. Jedním z modelových příkladů je také ústavní systém Polské republiky.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY