Macbeth pro klavír eBook

Fatimma.cz Macbeth pro klavír Image

INFORMACE

Macbeth pro klavír je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bedřich Smetana. Přečtěte si s námi knihu Macbeth pro klavír na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Macbeth pro klavír.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,35 MB

ISBN: ",

POPIS
Skladba Macbeth (známá též jako Macbeth a čarodějnice) vznikla jako klavírní skica podle vstupního výjevu 4. dějství Shakespearovy tragédie v roce 1859 během skladatelova pobytu ve Švédsku, a patrně měla být instrumentována pro orchestr. Temně pochmurná nálada skladby souvisí také se smrtí Smetanovy manželky Kateřiny (19. dubna 1859). Poprvé vyšel Macbeth tiskem až v roce 1912. Skladba se později ujala jako klavírní kus a byla také instrumentována Jarmilem Burghauserem. Nové urtextové vydání vychází z jediného dochovaného pramene, Smetanovy skici tužkou. Editorka do notového textu doplnila jen posuvky a (výjimečně) ligaturové obloučky. Chybějící pauzy a rytmické „nekorektnosti“ jsou ponechány podle autografu.
STÁHNOUT ČÍST
Dmitrij Šostakovič - Wikipedie
Macbeth pro klavír - Smetana Bedřich . Skladba Macbeth (známá též jako Macbeth a čarodějnice) vznikla jako klavírní skica podle vstupního výjevu 4. dějství Shakespearovy tragédie v roce 1859 během skladatelova pobytu ve Švédsku, a patrně měla být instrumentována pro orchestr.
Knihy Macbeth - Heureka.cz
Skladba Macbeth (známá též jako Macbeth a čarodějnice) vznikla jako klavírní skica podle vstupního výjevu 4. dějství Shakespearovy tragédie v roce 1859 během skladatelova pobytu ve Švédsku, a patrně měla být instrumentována pro orchestr.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY