Dějiny české veřejné správy eBook

Fatimma.cz Dějiny české veřejné správy Image

INFORMACE

Hledáte knihu Dějiny české veřejné správy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Karel Schelle? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Dějiny české veřejné správy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,51 MB

ISBN: 9788073802035

POPIS
Součástí státního mechanismu každého státu je vedle orgánů státní moci, justičních orgánů a orgánů přímého donucení veřejná správa. Organizace a charakter správní soustavy bývá vždy přesným odrazem politické situace dané vývojové etapy státu. Z toho důvodu je při studiu politických a právních dějin zcela nezbytné se podrobně seznámit právě s vývojem veřejné správy. Kniha je psána tak, aby uspokojila zejména zájemce o problematiku organizace veřejné správy a správního práva a umožnila jim současné problémy zkoumat v historických souvislostech. Z toho důvodu byla pozornost soustředěna především na organizaci moderní veřejné správy, tedy na vývoj po roce 1848.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Dějiny veřejné správy - Karel Schelle | Knihy.ABZ.cz
dvojkolejnost veřejné správy - státní správa a samospráva oddělené - duální systém - na úrovni zemí, krajů, okresů (ne všechny úrovně v celém období ve všech částech Rakouska) obce smíšený model správy. ... České země -> země - okresy - obce.
Dějiny české veřejné správy - Masaryk University
Dějiny české veřejné správy (Geschichte der tschechischen öffentlichen Verwaltung). (recenze knihy) Název česky: Karel Schelle a kol. Dějiny české veřejné správy (recenze knihy) Název anglicky: Karel Schelle et al. History of the Czech Public Administration (Book review) Autoři: TAUCHEN, Jaromír.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY