Konec podzimu eBook

Fatimma.cz Konec podzimu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Konec podzimu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Konec podzimu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Konec podzimu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,61 MB

ISBN: 9788025726877

POPIS
Nejlepší román napsaný ve skotské gaelštiněKonec podzimu (1979) je pokládán za vůbec nejlepší román napsaný ve skotské gaelštině ve dvacátém století. Odehrává se během jednoho dne a noci v odlehlé části odlehlého ostrova, který nápadně připomíná autorův rodný Lewis. Tvoří jej rozhovory a vzpomínky tří starých přátel, kteří žijí prostým životem v místě, odkud již všichni ostatní odešli nebo zemřeli. V románu je patrný silný vliv evropského modernismu, zejména Becketta a Joyce, který se protíná s odkazy na starobylou gaelskou literaturu a kulturu. Ačkoliv román pojednává o sklonku lidského života a v širším slova smyslu i o konci tradičního života v gaelsky mluvících komunitách, vyznačuje se velkým smyslem pro humor. Chystané české vydání je vůbec prvním převodem tohoto zásadního díla skotské literatury do cizího jazyka a také prvním přímým překladem gaelské prózy do češtiny.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha z knihovny - osobní odběr zdarma
Kdy začíná jaro (léto, podzim, zima) Pokud je ekliptikální délka Slunce rovna 0° (Slunce vstupuje do znamení Berana), je den rovnodennosti, začíná jaro a den i noc jsou stejně dlouhé. Po dosažení 90° je den slunovratu, začíná léto a den je nejdelší, v našich zeměpisných šířkách trvá zhruba 16 hodin.
Konec podzimu - Home | Facebook
Nová recenze na Konec podzimu vychází dnes v A2 kulturní čtrnáctideník.Autorkou je anglistka Anna Stejskalová. "Konec podzimu lze chápat jako elegii za rázovitý kraj a mluvčí jazyka, jímž už dnes takřka nikdo nevládne, ale jeho slovesná energie je vskutku životadárná.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY