Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí eBook

Fatimma.cz Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,48 MB

ISBN: 9788024618869

POPIS
Kniha přináší v českém i mezinárodním kontextu první soustavné srovnání systémů národní parlamentní kontroly záležitostí EU, jež zahrnuje všech 27 současných členských států. Ukazuje, že silné kontrolní mechanismy záležitostí EU nejsou typické pouze pro severské země (Dánsko, Finsko, Švédsko), ale i pro většinu nových středoevropských a východoevropských členských států. Studie současně předkládá zatím první rozsáhlejší teoreticky informované a metodologicky propracované vysvětlení rozdílů v síle kontrolních mechanismů v rozšířené EU. Dospívá k závěru, že za přítomností silné kontroly v uvedených zemích zpravidla stojí jejich relativně pozdní vstup do EU a hlubší institucionální vzory v domácích politických systémech. Dvě kapitoly studie obsahují i podrobný výklad kontrolních mechanismů dvanácti členských států, které můžeme považovat za případy silné kontroly.
STÁHNOUT ČÍST
Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí ...
Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza Autor: Karlas, Jan Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024618869 ISBN: 978-80-246-1886-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 220 stran, česky Rozměry: 14,2 × 20,4 cm Rok vydání: 2011 (1. vydání)
Kniha Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí ...
Používateľské hodnotenie a recenzie na Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza - Jan Karlas. Odkazy na odborné recenzie. Kompletné informácie k výberu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY