Kunratice v běhu času eBook

Fatimma.cz Kunratice v běhu času Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Kunratice v běhu času! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Kunratice v běhu času a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Kunratice v běhu času.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,41 MB

ISBN: 9788087079317

POPIS
Kunratice jsou dnes významnou, půvabnou a vyhledávanou pražskou lokalitou se zajímavou a dlouhou historií. Své sídlo zde v roce 1412 nechal vystavět mistry Hertvínem a Křížem král Václav IV. Na zdejším zámku hostil v roce 1754 Arnošt z Golčů císařovnu Marii Terezii a jejího manžela Františka I., Štěpána Lotrinského, zastavil se zde císař Josef II. a mnoho jiných významných osobností. K tehdejšímu panství patřily vinice, chmelnice, rybníky a rozsáhlé polnosti. Kunratice jsou dnes známé svými jahodovými plantážemi, růžemi pana Macháčka, Kunratickým lesem a Velkou Kunratickou. V roce 1912 o nich obsáhleji pojednal historik Cyril Merhout ve své knížce Čtení o Novém Hradě a Kunraticích. Nová monografie, která vychází zhruba po sto letech, jako kolektivní dílo, je mnohem obsáhlejší, graficky výpravnější a svým způsobem i zajímavější.
STÁHNOUT ČÍST
Dárek Kunratice v běhu času na vánoce
Kunratice v běhu času. Kdo napsal knihu Kunratice v běhu času? Autorem je Autor nezjištěn. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Kunratice v běhu času - - Megaknihy.cz
Kunratice v běhu času | Aukro Kupte knihu Kunratice v běhu času s 12 % slevou za 345 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 13 miliónů titulů.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY