Hornické památky České republiky eBook

Fatimma.cz Hornické památky České republiky Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Hornické památky České republiky! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Hornické památky České republiky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Hornické památky České republiky.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,20 MB

ISBN: 9788020028587

POPIS
Publikace podává přehled o hornických památkách České republiky. Hornictví se zasloužilo nejen o rozvoj mnoha regionů, ale stalo se také zdrojem bohatství celé země a bylo hybatelem technického pokroku. Publikace je zaměřena především na památky hlubinného hornictví. Čtenáři se dozvědí o turisticky zpřístupněných dolech, štolách, hornických muzeích a skanzenech, muzeích s dílčími hornickými expozicemi a dalších hornických památkách. Popisovány jsou i naučné stezky, vedoucí pozoruhodnými místy se stopami bývalé hornické činnosti.První část publikace obsahuje stručné pojednání o dějinách českého hornictví.Ve druhé, hlavní části je podán přehled hornických památek po jednotlivých krajích. Uveden je jejich podrobný popis, historie a geologická charakteristika. Významnou součástí knihy je množství fotografií jednotlivých lokalit, včetně těch, jež odrážejí jedinečnou atmosféru důlních prostor. V závěru publikace je zařazen výkladový slovníček hornických termínů a pojmů. Kniha je určena široké veřejnosti, zejména pak příznivcům zážitkové a montánní turistiky, dále všem zájemcům o hornictví, geologii, historii a památky vůbec.
STÁHNOUT ČÍST
Hornické památky České republiky | Dumknihy.cz - knihy po ...
Hornické památky České republiky - Průvodce - Zelenka Jaromír, Živor Roman - Publikace podává přehled o hornických památkách České republiky. Hornictví se zasloužilo nejen o rozvoj mnoha regionů, ale stalo se také zdrojem bohatství celé země a bylo h
Hornické památky České republiky / Nejlevnější knihy
Oficiální webové stránky sdružení České dědictví UNESCO představující památky v České republice zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO a města, ve kterých se nacházejí.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY