Paradoxy české šlechty eBook

Fatimma.cz Paradoxy české šlechty Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Paradoxy české šlechty! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Paradoxy české šlechty a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Paradoxy české šlechty.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,58 MB

ISBN: 8073630397

POPIS
Po dvou úspěšných knihách Příběhy české šlechty a Návraty české šlechty zaznamenává autor v závěrečném dílu další pozoruhodné příběhy aristokratů, spravujících restituovaný majetek. Ožívají zde zcela neznámé osudy potomků knížete Rudolfa Thurn-Taxise, současných členů knížecího rodu Kinských z Chlumce nad Cidlinou i jejich příbuzných z moravské hraběcí větve Kinských ze Sloupu, rodu Belcrediů, Dlauhoweských z Dlouhé Vsi, Coudenhovů-Calergi, Podstatských-Lichtensteinů, vinořských i jindřichohradeckých Czerninů, drahenických Lobkowiczů, rychnovských Kolowratů a původně ruského rodu Razumovských, usedlého do roku 1946 v Českém Slezsku. Autor přibližuje houževnatou snahu dnešní šlechty o postupnou obnovu často zdevastovaných zámků, přičemž dokládá její zodpovědný vztah k rodovému majetku jako zavazujícímu odkazu předků. České aristokraty představuje jako nositele nejen rodových, ale i národních a státních tradic, upřímné patrioty a samozřejmé vyznavače mravního a společenského kodexu, který by se měl stát všeobecnou maximou.
STÁHNOUT ČÍST
Paradoxy české šlechty - Vladimír Votýpka | KOSMAS.cz ...
Kniha: Paradoxy české šlechty - Vladimír Votýpka. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ...
Paradoxy české šlechty | Nakladatelství Dokořán
Podobné jednotky. Paradoxy české šlechty / Hlavní autor: Votýpka, Vladimír, 1932- Vydáno: (2005) Příběhy české šlechty / Hlavní autor: Votýpka, Vladimír, 1932- Vydáno: (2001) Návraty české šlechty / Hlavní autor: Votýpka, Vladimír, 1932- Vydáno: (2000)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY