Karel Čapek - Přijatá koresponence eBook

Fatimma.cz Karel Čapek - Přijatá koresponence Image

INFORMACE

Hledáte knihu Karel Čapek - Přijatá koresponence? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2000 a autorem je Marta Dandová? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

NÁZEV SOUBORU: Karel Čapek - Přijatá koresponence.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,96 MB

ISBN: 8071063681

POPIS
Při pořádání Čapkovy korespondence se objevoval další dokumentární materiál - dopisy jejichž byl Karel Čapek adresátem. Přijaté dopisy prý Karel Čapek neschovával ani systematicky nearchivoval. Naopak prý mnohé dopisy se zvučnými podpisy často daroval přátelům či sběratelům. Mnoho z korespondence. která zůstala v Čapkově domě po jeho smrti v roce 1938, vědomě zničila Olga Scheinpflugová z obav před následky pro jejich pisatele. Beze stopy zmizela také některá intimní korespondence, jakkoli víme, že ji Čapek inicioval a odpovídal na ni. Přesto se do dnešní doby zachovalo několik set dopisů, které tvoří přes svou různorodost podivuhodně souvislou výpověď o komunikačním okruhu Karla Čapka na všech úrovních jeho společenského života, přátelských, rodinných i intimních vztahů. Čtenář dostane do ruky mimo jiné pozoruhodné dopisy mnoha významných politických, uměleckých a společenských osobností Čapkovy doby.Uspořádala a komentáře zpracovala Marta Dandová, edičně připravila Milada Chlíbcová.
STÁHNOUT ČÍST
Olga Scheinpflugová - Wikipedie
Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý.
Karel Čapek - Trh knih - můj antikvariát online
Karel Čapek: Přijatá korespondence (Dopisy, deníky, dokumenty) (Czech Edition) on Amazon.com. *FREE* shipping on qualifying offers.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY