Karel Čapek - Přijatá koresponence eBook

Fatimma.cz Karel Čapek - Přijatá koresponence Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Karel Čapek - Přijatá koresponence! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Karel Čapek - Přijatá koresponence a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

NÁZEV SOUBORU: Karel Čapek - Přijatá koresponence.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,58 MB

ISBN: 8071063681

POPIS
Při pořádání Čapkovy korespondence se objevoval další dokumentární materiál - dopisy jejichž byl Karel Čapek adresátem. Přijaté dopisy prý Karel Čapek neschovával ani systematicky nearchivoval. Naopak prý mnohé dopisy se zvučnými podpisy často daroval přátelům či sběratelům. Mnoho z korespondence. která zůstala v Čapkově domě po jeho smrti v roce 1938, vědomě zničila Olga Scheinpflugová z obav před následky pro jejich pisatele. Beze stopy zmizela také některá intimní korespondence, jakkoli víme, že ji Čapek inicioval a odpovídal na ni. Přesto se do dnešní doby zachovalo několik set dopisů, které tvoří přes svou různorodost podivuhodně souvislou výpověď o komunikačním okruhu Karla Čapka na všech úrovních jeho společenského života, přátelských, rodinných i intimních vztahů. Čtenář dostane do ruky mimo jiné pozoruhodné dopisy mnoha významných politických, uměleckých a společenských osobností Čapkovy doby.Uspořádala a komentáře zpracovala Marta Dandová, edičně připravila Milada Chlíbcová.
STÁHNOUT ČÍST
- Karel Čapek : přijatá korespondence | Spálená 53
Když řeknu Karel Čapek, tak mne hned napadne Dášenka. Bílá nemoc a RUR, samozřejmě. Karel Čapek je zakladatel pojmu robot a dnes robotizace hýbe světem. Pojďme dál. Měsíc únor nám přinese výročí 100 let československé ústavy. 29. února 1920 byla přijata Ústavní listina Republiky československé jak zní oficiální ...
Karel Čapek - Trh knih - můj antikvariát online
Karel Čapek [9.1.1890-25.12.1938] Český prozaik, dramatik, novinář a překladatel první poloviny 20. století. Narodil se u Trutnova, do obecné a měšťanské školy však chodil v Úpici, kam se rodina přestěhovala.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY