Rozmanitosti z historie království českého eBook

Fatimma.cz Rozmanitosti z historie království českého Image

INFORMACE

Rozmanitosti z historie království českého je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bohuslav Balbín. Přečtěte si s námi knihu Rozmanitosti z historie království českého na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Rozmanitosti z historie království českého.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,81 MB

ISBN: 9788020026378

POPIS
Jak se díval barokní učenec na přírodu, jak se liší Čechy na počátku baroka od těch dnešních a obstojí tehdejší přírodovědné poznatky ve světle moderní vědy? Odpovědi na tyto otázky může čtenář hledat v první knize Rozmanitostí z historie Království českého, která vůbec poprvé vychází jak s původním latinským textem, tak i s úplným českým překladem a odborným komentářem. Český barokní autor a jezuita Bohuslav Balbín (1621-1688), veřejnosti známý spíše jako dějepisec a obhájce českého jazyka, v tomto spisu poutavě líčí polohu Čech, jejich povrch, vodní toky, léčivé prameny, nerostné bohatství, nejrůznější kuriozity, ale také rostliny a živočichy. Dílo je cenné také tím, že jeho autor nečerpal pouze z dostupné literatury, nýbrž i z dobového vyprávění a často i z vlastních pozorování.
STÁHNOUT ČÍST
Rozmanitosti z historie království českého (Bohuslav ...
Rozmanitosti z historie království českého od Bohuslav [email protected] v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky.
Rozmanitosti z historie Království českého | KNIHCENTRUM.cz
Rozmanitosti z historie království českého. Kdo napsal knihu Rozmanitosti z historie království českého? Autorem je Bohuslav Balbín. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY