Transplantace v experimentu eBook

Fatimma.cz Transplantace v experimentu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Transplantace v experimentu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Transplantace v experimentu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Transplantace v experimentu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,11 MB

ISBN: 8072623664

POPIS
Vývoj moderní chirurgie charakterizovaný rozvojem speciálních oborů směřuje k úzké specializaci lékařů. Bez nutných teoretických a vědeckých základů by však bylo obtížné obor pochopit a poznatky aplikovat. Světový vývoj chirurgie dává tomuto širokému pojetí experimentální chirurgie za pravdu.Transplantace v experimentu je první vlaštovkou v naší odborné literatuře, vydávanou v době, kdy věda a experiment nejsou v popředí spo­lečenských hodnot. Autoři umožňují začínajícím lékařům nahlédnout do problematiky pokusné práce s cílem zvýšit všeobecný zájem o vědeckou práci. V první, obecné části publikace seznamují s historií experimentální transplantační chirurgie, metodami práce s pokusnými zvířaty a s legislativními normami, popisují potřebné technické vybavení, základy mikrochirurgické techniky a základy histologického vyšetření pro experiment. Druhá část knihy je věnována orgánovým transplantacím (srdce, játra, tenké střevo, břišní aorta, pankreas, lymfatické cévy) a třetí část představuje transplantace tkáňové (izolace a transplantace pankreatických ostrůvků, transplantace nervové tkáně, autotransplantace slezinné tkáně).
STÁHNOUT ČÍST
Transplantace v experimentu | Galén - Kompas
Transplantace v experimentu je první vlaštovkou v naší odborné literatuře, vydávanou v době, kdy věda a experiment nejsou v popředí spo­lečenských hodnot. Autoři umožňují začínajícím lékařům nahlédnout do problematiky pokusné práce s cílem zvýšit všeobecný zájem o vědeckou práci.
Kniha TRANSPLANTACE V EXPERIMENTU - Petr Baláž, Hynek ...
Metodu jsme několikrát zkoušeli v experimentu na zvířatech a byli jsme i při operacích pacientů na předních světových klinikách, které se touto léčebnou metodou zabývají," vysvětlil doc. MUDr. Martin Oliverius, Ph. D., FEBS, vedoucí programu transplantace tenkého střeva.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY