Databázové systémy - 2. přepracované vydání eBook

Fatimma.cz Databázové systémy - 2. přepracované vydání Image

INFORMACE

Databázové systémy - 2. přepracované vydání je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Michal Valenta. Přečtěte si s námi knihu Databázové systémy - 2. přepracované vydání na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Databázové systémy - 2. přepracované vydání.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,57 MB

ISBN: 9788001066966

POPIS
Vysokoškolská učebnice provádí čtenáře problematikou návrhu a implementace databází. Čtenář bude seznámen s potřebnou teorií doplněnou množstvím praktických příkladů. Jádrem učebnice jsou relační databázové systémy, které navzdory předpovědím stále spravují drtivou většinu dat. Čtenář však bude v přiměřené míře seznámen i s novými trendy v databázové komunitě, zejména NoSQL databázemi. Celou učebnicí prochází jeden obsáhlý příklad. Začneme konceptuálním modelem a postupně uvedeme implementaci v relačním databázovém stroji. Na stejném schématu pak bude probíhat výklad dotazovacího jazyka SQL. V druhém vydání přinášíme navíc kapitolu věnovanou grafovým databázím doplněnou o jednoduchý příklad vyhledávání cesty v grafu v dotazovacích jazycích SQL, Cypher a Gremlin. Součástí učebnice jsou volně dostupné elektronické přílohy s příklady, takže si čtenář bude moci diskutovanou látku přímo vyzkoušet. Přílohy zahrnují SQL skripty pro vytvoření databáze a naplnění daty pro databázové stroje PostgreSQL a Oracle, SQL kódy všech diskutovaných příkladů a také zdrojové kódy a data pro menší příklad grafových databází.
STÁHNOUT ČÍST
Jaroslav Pokorný - Teaching
Databázové systémy 2 - Jaroslav Pokorný Cílem předmětu je seznámit studenty s novými trendy v oblasti databázových systémů. Zaměříme se především na aktuální problematiku Big Data (velkých dat) a s nimi související problémy distribuovaného uložení a zpracování dat. Představíme si základní typy tzv.
Posouzení Informačního Systému Firmy A
Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY