Databázové systémy - 2. přepracované vydání eBook

Fatimma.cz Databázové systémy - 2. přepracované vydání Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Databázové systémy - 2. přepracované vydání! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Databázové systémy - 2. přepracované vydání a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Databázové systémy - 2. přepracované vydání.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,78 MB

ISBN: 9788001066966

POPIS
Vysokoškolská učebnice provádí čtenáře problematikou návrhu a implementace databází. Čtenář bude seznámen s potřebnou teorií doplněnou množstvím praktických příkladů. Jádrem učebnice jsou relační databázové systémy, které navzdory předpovědím stále spravují drtivou většinu dat. Čtenář však bude v přiměřené míře seznámen i s novými trendy v databázové komunitě, zejména NoSQL databázemi. Celou učebnicí prochází jeden obsáhlý příklad. Začneme konceptuálním modelem a postupně uvedeme implementaci v relačním databázovém stroji. Na stejném schématu pak bude probíhat výklad dotazovacího jazyka SQL. V druhém vydání přinášíme navíc kapitolu věnovanou grafovým databázím doplněnou o jednoduchý příklad vyhledávání cesty v grafu v dotazovacích jazycích SQL, Cypher a Gremlin. Součástí učebnice jsou volně dostupné elektronické přílohy s příklady, takže si čtenář bude moci diskutovanou látku přímo vyzkoušet. Přílohy zahrnují SQL skripty pro vytvoření databáze a naplnění daty pro databázové stroje PostgreSQL a Oracle, SQL kódy všech diskutovaných příkladů a také zdrojové kódy a data pro menší příklad grafových databází.
STÁHNOUT ČÍST
PDF Databázové a Informační Systémy
Téma/žánr: databáze - databázové systémy, Počet stran: 190, Cena: 532 Kč, Rok vydání: 2007, Nakladatelství: CVUT Praha
Přímý marketing - Wikipedie
1.2. Databázové systémy Výše uvedené problémy klasických metod hromadného zpracování dat vedly ke vzniku a rozvoji databázových systém ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY