Lid Rudého oblaka eBook

Fatimma.cz Lid Rudého oblaka Image

INFORMACE

Hledáte knihu Lid Rudého oblaka? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je George E. Hyde? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Lid Rudého oblaka.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,73 MB

ISBN: 8071858805

POPIS
Čtivé a podrobné vylíčení dějin významného indiánského kmene v rozmezí let 1660–1887 patří dnes ke stěžejním dílům v oboru historie původních obyvatel amerického Západu. Autor sleduje osudy Oglalů od doby jejich migrace z oblasti horního toku Mississippi do okolí řeky Powder v Montaně a postupné vytlačování Kríů, Čejenů, Ponků a dalších konkurenčních kmenů až po stále krvavější konflikty s bílými osadníky a armádou v průběhu druhé poloviny 19. století a konečné nucené přesídlení oglalských Lakotů do jihodakotské rezervace Pine Ridge. Barvitá historie Oglalů a osudy jejich slavného náčelníka Rudého oblaka slouží Hydeovi jako základní linie vyprávění, jež postupně přerůstá v široký obraz dějin prérijních indiánských kmenů a jejich osudového střetnutí s postupující bělošskou civilizací.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Lid Rudého oblaka - dějiny oglalských Lakotů - Trh ...
Kniha, Autor: Hyde, George E., Cena: 300,- Velmi dobrý stav s přebalem. Čtivé a podrobné vylíčení dějin siouxského kmene Oglalů v rozmezí let 1660-1887.
Lid Rudého oblaka-Dějiny oglalských Siouxů - ekalich.cz
Lid Rudého oblaka. Kdo napsal knihu Lid Rudého oblaka? Autorem je George E. Hyde. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY