Napoleonův granátník eBook

Fatimma.cz Napoleonův granátník Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Napoleonův granátník! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Napoleonův granátník a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Napoleonův granátník.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,58 MB

ISBN: 9788087057186

POPIS
Jean-Roch Coignet byl příslušník 1. pluku gardových pěších granátníků Napoleonovy císařské gardy, elity armády, a později i příslušník malého císařského štábu.Jeho první bitvou bylo italské Montebello 9. června 1800 a hned o pět dní později bojoval u Marenga. Byl přijat co konzulární a poté do císařské gardy, do pluku gardových pěších granátníků, byl u Ulmu, vstoupil roku 1805 do Vídně, bojoval u Slavkova, o rok později v pruské kampani zažil Jenu, v Polsku roku 1807 Pruské Jílové, Helisberg, Friedland i mír v Tylži, ve Španělskou prošel Somosierrou i dobytím Madridu, roku 1809 bojoval u Teugn- Hausenu, Abendsbergu, Eggmühlu, Eslingu i Wagramu, táhl roku 1812 do Ruska, dokázal se vrátit zpět, viděl roku 1813 Lützen, Budyšín, Drážďany, Lipsko i Hanau, pokud jde o nejproslulejší bitvy, a kampaň roku 1814 prožil od Saint-Dizier či Brienne až po abdikací císaře ve Fontainebleau.Přidal se k císaři roku 1815 znovu, vytrval s ním až k Waterloo, a vojenskou kariéru uzavřel soubojem s jedním z těch, co Napoleona špinili…Po Napoleonově pádu byl poslán do výslužby, jako mnoho jiných měl existenční potíže, které vyřešil sňatkem s dobře situovanou vdovou z Auxerre, a svoje paměti psal na naléhání zákazníků obchodu své choti, zejména obchodních cestujících, jimž prodával opisy po pěti francích…Zemřel devětaosmdesátiletý roku 1865, jeho sešity vyšly prvně roku 1883 a vzbudily senzaci hlavně tím, že představovaly skvělý pramen o životě obyčejných vojáků i nižších důstojníků Grande Armée; podobných bylo do té doby vydáno jen velmi málo. Dodnes jsou to jedny z nejvydávanějších a nejproslulejší pamětí na napoleonské války.
STÁHNOUT ČÍST
Napoleonův granátník / Nejlevnější knihy
Granátník Už podle názvu bych do toho nejraději hodil granát! Po asfaltce to jde, ale hlavně nechoďte po cestě od hostince "Na Letné", protože se více nachodíte je tam bahnitá a blbá cesta a všude okolo hodně mravenců tím pádem jsme je měli všude na sobě.
Granatnik RGP-40 - Wikipedia, wolna encyklopedia
Rozhledna je umístěna na svahu vrchu Granátník u cyklostezky č. 1166, asi 4 km JV od vrcholu hory Kleť v nadmořské výšce 750 m n.m. K rozhledně nevede žádná značená turistická stezka, pouze asfaltová cyklostezka č. 1166, která je v tomto úseku jednosměrná, a to směrem do vrchu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY