Otázky rodiny ve světě a v církvi eBook

Fatimma.cz Otázky rodiny ve světě a v církvi Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Otázky rodiny ve světě a v církvi! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Otázky rodiny ve světě a v církvi a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Otázky rodiny ve světě a v církvi.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,78 MB

ISBN: 9788074652783

POPIS
I když je hlavním polem zkoumání a popisu problematiky manželství a rodiny v této knize teologie, neomezuje se pouze na ni. Naopak ve snaze přispět k hlubšímu pochopení okolností, v nichž křesťané dnes svá manželství a rodiny, chce zprostředkovat širší pohled na využití výsledků bádání různých teologických i neteologických disciplín. Jan Sokol připomíná, že dnešní rodina žije v jiných životních podmínkách, než tomu bylo před sto a více lety, a ukazuje, že tehdejší model rodiny většina manželských párů v naší kultuře realizovat nemůže a ani nechce. Biblistka Mireia Ryšková ve svém příspěvku ukazuje, jak může být biblický základ podkladem solidních teologických úvah a inspirací k řešení aktuálních otázek manželství. Na základě obsáhlejšího teologického zkoumání prezentují Vojtěch Novotný a Prokop Brož rodinu jako domácí církev. Lubomír Mlčoch se věnuje významu ekonomie pro rodinu a významu křesťanské rodiny pro život společnosti.Příspěvek Libora Prudkého pojednává o anomii čili bezdomovectví či nezakořeněnosti v oblasti života rodin. Na nezastupitelnou roli rodičů ve výchově ve víře a rozvíjení víry poukazuje Ludvík Dřímal, který v péčí rodičů o výchovu ve víře nalézá cestu překonání takzvaného zeškolštění katecheze. Aleš Opatrný mimo jiné upozorňuje na potřebné zásady snah pomoci rodinám v nesnázích. Josef Zemanpsycholog a křesťan s velkou poradenskou zkušeností v oblasti manželství a rodinyanalyzuje současnou situaci a nabízí cesty k vytváření a udržení dobré motivace k manželství a životu podle křesťanských zásad.
STÁHNOUT ČÍST
Otázky rodiny ve světě a v církvi - Opatrný Aleš ...
Otázky rodiny v současném světě a v současné církvi - to bylo téma konference na Katolické teologické fakultě v Praze. Situace současné rodiny na ní byla nahlížená jak z pozice teologických disciplín tak i některých společenských věd jako ekonomie či filosofie.
Otázky rodiny ve světě a v církvi | Nakladatelství Pavel ...
Zboží ze stejné kategorie - Otázky rodiny ve světě a v církvi. Bůh má sex rád - Upřímný rozhovor o touze a svatosti. Kód: 0380356 Autor: Allender Dan B. EAN: 9788075537034 Dostupnost: více jak 100ks. ks. Cena s DPH:
SOUVISEJÍCÍ KNIHY