Rakušan z Jihlavy eBook

Fatimma.cz Rakušan z Jihlavy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Rakušan z Jihlavy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Rakušan z Jihlavy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Rakušan z Jihlavy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,56 MB

ISBN: 9788026075103

POPIS
Kniha popisuje pozoruhodný životní příběh a dílo malíře 18.století Dominika Oesterreichera. Tento jihlavský rodák pocházel z majetné měšťanské rodiny, což mu umožnilo věnovat se po deset let studiu umění v Neapoli a Římě. Zde se seznámil s nastupujícím uměleckým slohem – klasicismem. Po krátkém pobytu v Jihlavě se vydal do Varšavy, kde se stal dvorním malířem posledního polského krále Stanislava Augusta Poniatowského.Později se Oesterreicher usadil v Krakově, kde pracoval jako profesor kresby na tamní univerzitě. Věnoval se dále umělecké tvorbě, a to jak malířství, tak i uměleckému řemeslu. V obou těchto oborech dosáhl významných úspěchů. Jeho díla jsou dnes ozdobou krakovských muzeí.Se svou jihlavskou manželkou Rosalií založil Dominik Oesterreicher výjmečnou dynastii polských učenců a univerzitních profesorů, která v Krakově a Polsku působila po dvě stě let.
STÁHNOUT ČÍST
Rakušan z Jihlavy Zdeněk Geist | Knihkupectví Daniela
Atlas: Z ulice do ringu: aneb Jak se ze syna stává muž Teddy Atlas kniha Atomová bomba a budoucnost lidstva: Politické vědomí v naší době Karl Jaspers Austrálie.
Rakušan z Jihlavy PDF Online - Prazska PDF
První ucelenou výstavou Oblastní galerie Vysočiny (OGV) v Jihlavě v novém roce bude představení tvorby pozdně barokního jihlavského malíře Dominika Österreichera. Výstava s názvem Rakušan z Jihlavy začne 9. února a potrvá do 23. dubna. Představí stěžejní soubor přibližně 15 Österreicherových děl doplněný o 25 děl dalších autorů, působících v 18. století ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY