Cholera eBook

Fatimma.cz Cholera Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Cholera! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Cholera a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Cholera.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,17 MB

ISBN: 9788072292035

POPIS
Populární dobrodružně-historická próza Jozefa Nižňánského je u čtenářů stále oblíbená. I v tomto díle autor zúročil své nadání pro nečekané zvraty, řetězové zápletky i milostné scény. Popisuje skutečné historické události - selské povstání na Slovensku v roce 1831proti útlaku šlechty. Ukazuje bídu a tragédii lidu zesílenou všudypřítomnou, masově rozšířenou a nevyléčitelnou nemocí. Na pozadí těchto dramatických událostí se odehrává milostný trojúhelník krasavice Magdy Broškové, švarného nadporučíka a statečného Michala Hudáka.Román svou formou působí dramatický, je plný vzruchu a nevšedních situaci, v níž výstižným způsobem přibližuje čtenáři všude přítomnou politiku a morální rozklad tehdejší společnosti. V závěrečné kapitole knihy jsou zajímavé záznamy o tragickém konci vzbouřenců.
STÁHNOUT ČÍST
cholera | Cause, Symptoms, Treatment, & Prevention ...
Cholera was reeds voor de 19e eeuw bekend in India, specifiek in Bengalen. In 1817 verspreidde de ziekte zich buiten laatstgenoemd gebied. Rond 1830 bereikte de ziekte via Rusland Europa. In Nederland werd in 1832 op Scheveningen cholera geconstateerd. Bij deze eerste cholera-epidemie in Nederland in 1832 en 1833 overleden 10.108 personen.
Choléra : Symptômes, diagnostic, prévention et traitement ...
Cholera is an acute, diarrheal illness caused by infection of the intestine with the toxigenic bacterium Vibrio cholerae serogroup O1 or O139.An estimated 2.9 million cases and 95,000 deaths occur each year around the world.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY