Ve jménu moudrosti eBook

Fatimma.cz Ve jménu moudrosti Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Ve jménu moudrosti! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Ve jménu moudrosti a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Ve jménu moudrosti.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,78 MB

ISBN: 9788074226632

POPIS
Barokní knihovny patří k nejkrásnějším a také nejzajímavějším interiérům, které se z období baroka zachovaly. Jejich umělecká výzdoba vyniká především nástěnnými malbami, jejichž ikonografie je mnohdy zcela jedinečná. Náměty fresek obvykle navrhovali představení klášterů či vzdělaní členové klášterní komunity a jejich tematika byla vždy spojena s oslavou Boží moudrosti. Tento základní námětový okruh byl různě variován a v mnoha případech zahrnoval unikátní motivy, jejichž interpretace je dnes velmi obtížná. Porozumět těmto výjimečným malbám umožnuje studium dobové ikonologie a kulturního kontextu, v němž tyto malby vznikaly. Kniha je první monografií věnovanou umělecké výzdobě barokních klášterních knihoven v 18. století na Moravě.
STÁHNOUT ČÍST
Už jsme vás informovali, ale: opakování-matka moudrosti ...
9. hodina - Jděte ve jménu Páně - život podle čtyř kardinálních ctností. Minulou hodinu jsme se začali věnovat naplňování příkazu „jděte ve jménu Páně" a přemýšleli jsme o tom, jak život z eucharistie ovlivňuje prožívání našeho život z pohledu teologálních ctností.
Ve jménu moudrosti - Michaela Šeferisová Loudová — Kniha.cz
Ve jménu moudrosti Untertitel Ikonografie barokních knihoven na Moravě v 18. století Erscheinungsjahr 2018 Erscheinungsort Praha Verlag NLN Umfang 501 ISBN 978-80-7422-663-2 Thematische Klassifikation Archiv, Bibliothek, Museum, Kirchen- und Religionsgeschichte, Kunstgeschichte
SOUVISEJÍCÍ KNIHY