Vlevo a vpravo ve výtvarném umění eBook

Fatimma.cz Vlevo a vpravo ve výtvarném umění Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Vlevo a vpravo ve výtvarném umění! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Vlevo a vpravo ve výtvarném umění a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Vlevo a vpravo ve výtvarném umění.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,15 MB

ISBN: 8020013180

POPIS
Ve své další uměnovědné práci zaměřil tentokrát autor pozornost k významu a symbolice levé a pravé strany v kompozici výtvarného díla, k obsahu gest zobrazených postav, která spolu s umístěním v malbě, grafice, reliéfu nebo sousoší obrážejí někdy velmi složitou spleť vztahů mezi těmito postavami a charakterizují je. Pro porozumění ději odehrávajícímu se ve výtvarném díle je důležité vědět, co taková symbolika znamená, proč např. není totéž, drží-li P. Marie Ježíška na pravé, či levé paži, proč je určité gesto vedeno levou, nebo pravou rukou apod.
STÁHNOUT ČÍST
Vlevo a vpravo ve výtvarném umění - Jan Baleka | Knihy ...
Knihy autora Jan Baleka. Momentálně je dostupná jedna kniha v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků.
PDF Umění baroka - Masaryk University
Jízda vlevo se týká třetiny lidí. O nás se říká, že jízdu vpravo zavedli nacisté. Není to úplně pravda, k tomu jsme se zavázali mezinárodní úmluvou už v roce 1926, ale politici moc nepospíchali. „Führer" se s tím nemazal a zvládl to ze dne na den. Podle statistik jezdí vlevo 34 % obyvatel zeměkoule. To není zas ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY