Nebožky / Selige eBook

Fatimma.cz Nebožky / Selige Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Nebožky / Selige! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Nebožky / Selige a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Nebožky / Selige.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,19 MB

ISBN: 9788087370049

POPIS
Dvojjazyčná, česko-německá sbírka Radka Fridricha volně navazuje na jeho starší knihu Řeč mrtvejch / Die Totenrede z roku 2001. Básnicky ztvárňuje životní příběhy žen z předválečného Děčínska, přičemž některé vycházejí ze skutečnosti (kronikářské záznamy, zprávy z tisku), jiné jsou autorskou fikcí inspirovanou dobovými relikviemi (staré fotografie, jména a nápisy na hrobech).Básně představují monology mrtvých žen, které vyprávějí své životní osudy, líčí soužití s mužskými protějšky, rodiči a dětmi, popisují všednodenní život, práci, rodinné tragédie i vlastní smrt. Tragičnost se v knize mísí s humorem a banalitou, básnická zkratka s lyrickým líčením, výčet s historkou, svět lidí je (jak jsme u Fridrichovy tvorby zvyklí) prolnut polosvětem místních legend a nadpřirozených bytostí. Kniha byla od počátku koncipována jako básnicko-výtvarný celek. Jednotlivé básně sbírky mají své grafické protějšky vytvořené děčínským výtvarníkem Petrem Křížem, který s autorem v minulosti úspěšně spolupracoval na knize pověstí z Děčínska Modroret (2008).
STÁHNOUT ČÍST
Nebožky / Selige (Radek Fridrich) | Detail knihy | ČBDB.cz
Nebožky/Selige RadekFridrich Nebožky/Selige-RadekFridrichkestažení PDFDvojjazyčná,česko-německásbírka RadkaFridrichavolněnavazujenajehostarší
Básník Radek Fridrich: Mám sice cenu, ale vracím se do ...
NEBOŽKY • SELIGE / RADEK FRIDRICH Vyšlo 8. listopadu 2011 / ISBN 978-80-87370-04-9 500 výtisků (50 ručně číslovaných) 96 stran, pevná vazba, papír. přebal Doprodáno!
SOUVISEJÍCÍ KNIHY