Popravy slavných eBook

Fatimma.cz Popravy slavných Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Popravy slavných! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Popravy slavných a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Popravy slavných.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,74 MB

ISBN: 9788024223858

POPIS
V knize Popravy slavných najdete téměř sto příběhů slavných lidí, kteří skončili na popravišti. - nejen zbojníci, agenti či revolucionáři, ale i králové a císařové. Do rukou kata odevzdali svůj život například francouzská královna Marie Antoinetta, pirát Kidd, špionka Mata Hari, česká politička Milada Horáková, královská metresa Jeanne du Barry, šéf sovětské tajné policie Lavrentij Berija či car Mikuláš II. Mezi pozoruhodnými příběhy se špatným koncem nechybí ani osudy teroristy McVeihga, básníka García Lorcy, slovenského zbojníka Juraje Jánošíka, astronoma Giordana Bruna či buřičského kazatele Jana Husa.
STÁHNOUT ČÍST
Popravy slavných - Libor Budinský | Databáze knih
Další popravy probíhají za zdmi věznice. Na vycházkovém dvoře například v květnu 1946 pověsí protektorátního pohlavára K. H. Franka. Na popravu se vydávají vstupenky a přihlíží skoro šest tisíc lidí. „Přednostně byly vstupenky vydávány příbuzným po obětech nacismu, teprve potom dalším zájemcům," dodává ...
Popravy slavných - Libor Budinský | Knihy Dobrovský
Šílenství slavných - Libor Budinský . Další z úspěšné řady publikací (Tragédie slavných, Sebevraždy slavných, Vraždy slavných, Popravy slavných) spisovatele a novináře Libora Budinského. Tentokrát se soustřeďuje na duševní nemoci osmdesáti osobností z celého světa v průběhu historie.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY