Svět jako hra o trůny eBook

Fatimma.cz Svět jako hra o trůny Image

INFORMACE

Svět jako hra o trůny je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Dominique Moise. Přečtěte si s námi knihu Svět jako hra o trůny na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Svět jako hra o trůny.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,36 MB

ISBN: 9788025722954

POPIS
Kniha francouzského významného politologa Dominique Moiseho (* 1946) se neotřelým způsobem zabývá otázkou emocí v dnešním světě, jež vysvětluje na podkladu současných nejpopulárnějších televizních seriálů (Hra o trůny, Dům z karet, Okupace, Homeland, ale i Panství Downton). Autor upozorňuje na to, že od 11. září 2001 zasahuje světová politika stále více nejen do našeho každodenního života, ale i do naší imaginace. Seriály se staly odkazem stejně tak kulturním jako politickým a skoro se přitom zdá, že jejich scenáristé se díky své intuici stávají lepšími analytiky současného světa než profesionální politologové. Na otázku, jaká emoce tedy nejvíce charakterizuje současnou společnost, Moise odpovídá: je to strach. Strach z barbarství a vítězství chaosu, jak jej zobrazuje Hra o trůny, strach z toho, že dosavadní řád a smysl světa mizí, jejž pociťují hrdinové Panství Downton, strach z terorismu, který je hlavním tématem série Homeland a konečně strach z ruské hrozby, již velmi realisticky zobrazuje norsko-švédský seriál Okupace.
STÁHNOUT ČÍST
Svět jako hra o trůny | Odborná literatura a právnická ...
Svět jako hra o trůny Kniha francouzského významného politologa Dominique Moiseho (* 1946) se neotřelým způsobem zabývá otázkou emocí v dnešním světě, jež vysvětluje na podkladu současných nejpopulárnějších televizních seriálů (Hra o trůny, Dům z karet, Okupace, Homeland, ale i Panství Downton).
Svět jako hra o trůny - Dominique Moise — Kniha.cz
Dům knihy.cz > Knihy > Společenské vědy > Svět jako hra o trůny. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Svět jako hra o trůny. Geopolitika v televizních seriálech aneb triumf strachu. MOISI Dominique. Info: Argo, 2018 (1.) - váz., 156 str.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY