Stíhací peruť na Guadalcanalu eBook

Fatimma.cz Stíhací peruť na Guadalcanalu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Stíhací peruť na Guadalcanalu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Stíhací peruť na Guadalcanalu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 1999

NÁZEV SOUBORU: Stíhací peruť na Guadalcanalu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,45 MB

ISBN: 8024002450

POPIS
Rukopis vznikl na základě rozhovorů s účastníky bojových operací o strategicky důležitý ostrov Guadalcanal v roce 1942 krátce po jejich návratě domů. Zachycuje autentické příběhy vzrušujících, smrtelně nebezpečných vzdušných soubojů, jak mu je vyprávěli ti, kteří byli v centru dění. Svěřují se svými nejinternějšími pocity - se strachem i odhodláním porazit Japonce.
STÁHNOUT ČÍST
Noční lovci německých bombardérů. Čechoslováci u 68 ...
Dramatické svědectví o mužích vynikající 212. stíhací perutě námořní pěchoty a všech, kteří s nimi bojovali na Guadalcanalu - Ti kteří porazili v nerovném boji japonské jednotky, fanaticky bránící své pozice na Guadalcanalu. Též o jejich legendárním veliteli Haroldu Bauerovi, jemuž byla posmrtně udělena Medaile cti.
Perut - Vyhledávání na Heureka.cz
68. noční stíhací peruť RAF. Kvůli probíhajícímu Blitzu vznikla také 68. noční stíhací peruť. Stalo se tak 7. ledna 1941. Do své výzbroje dostala Blenheimy Mk.IF, se kterými zahájila intenzivní výcvik. V květnu pak došlo na přezbrojení Beaufightery Mk.IF. V té době byla jednotka již plně bojeschopná.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY