Babička eBook

Fatimma.cz Babička Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Babička! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Babička a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Babička.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,90 MB

ISBN: 9788072601554

POPIS
Druhé vydání nejznámější prózy Boženy Němcové s ilustracemi Martina Velíška. Součástí knihy je CD s kompletním textem načteným Evou Holubovou.Nejznámější próza Boženy Němcové vyšla poprvé v roce 1855 a dosud byla publikována ve více než třech stovkách českých vydání a v mnoha zahraničních překladech. Toto vydání vyšlo poprvé před jedenácti lety a je textově identické s tím, jež v roce 1953 pro Knihovnu klasiků Státního nakladatelství krásné literatury, hudby a umění připravili jako 5. svazek Spisů Boženy Němcové editoři Bohuslav Havránek, Rudolf Havel a Rudolf Skřeček. Na šestačtyřiceti stranách barevných ilustrací a v desítkách černobílých kreseb tyto Obrazy z venkovského života, jak zní podtitul Babičky, „vymaloval a nakreslil“ výtvarník Martin Velíšek.
STÁHNOUT ČÍST
Antikvariát Čejka
To Babička vážně nenabízí, je to povídka, která jednak alegoricky zobrazuje kalendářní rok a jednak lidský život jaro a Brunka jsou začátky, zima a babička konce. Kniha je to krásná a víme.li, že ji Němcový psala, když jí umíral milovaný syn, ona sama žila dobou i lidmi nepochopena, v chudobě a společenském odsudku ...
Babička (Božena Němcová) | Detail knihy | ČBDB.cz
Babička je dvoudílný český televizní film z roku 1971 režiséra Antonína Moskalyka a scenáristy Františka Pavlíčka s Libuší Šafránkovou a Jarmilou Kurandovou v hlavní roli, který byl natočen na motivy stejnojmenné povídky Boženy Němcové.Pro tehdy teprve osmnáctiletou herečku Libuši Šafránkovou se tento snímek stal jejím úspěšným filmovým debutem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY