Sborové dílo Bohuslava Martinů eBook

Fatimma.cz Sborové dílo Bohuslava Martinů Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Sborové dílo Bohuslava Martinů! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Sborové dílo Bohuslava Martinů a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Sborové dílo Bohuslava Martinů.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,36 MB

ISBN: 8020006931

POPIS
Monografie hudebního vědce a skladatele, profesora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, je věnována sborové tvorbě jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů 20. století. Text provázejí četné notové příklady a černobílé fotografie v příloze.
STÁHNOUT ČÍST
Institut Bohuslava Martinů - martinu.cz
Bohuslav Martinů zemřel 28. srpna 1959 ve švýcarském Liestalu a byl pohřben, podle vlastního přání, na Sacherově pozemku na Schönenbergu. V roce 1979 byly jeho pozůstatky převezeny do rodné Poličky, kde byl pohřben vedle své ženy Charlotty, zemřelé v předcházejícím roce.
Sborové dílo Bohuslava Martinů - Zdeněk Zouhar | KOSMAS.cz ...
Paříž samozřejmě vnímavého Bohuslava velmi inspirovala, takže co se týče stran komponování, propojovaly se v něm dva vlivy - český a francouzský. Velmi ho ovlivnil i novátorský ruský skladatel Igor Stravinskij. Prvním světovým úspěchem Martinů byla Orchestrální skladba La Bogarre (Vřava) z roku 1927.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY