Afrika eBook

Fatimma.cz Afrika Image

INFORMACE

Afrika je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jiří Zeman. Přečtěte si s námi knihu Afrika na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Afrika.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,25 MB

ISBN: 8071853100

POPIS
Autor popisuje život na černém kontinentu, jeho přírodní krásy i politický a hospodářský vývoj. Přibližuje čtenáři nejen místní obyvatele a jejich zvyky, minulé i současné, ale i exotickou vegetaci a divokou zvěř. Jiří Zeman zná velmi dobře poměry v subsaharské Africe, neboť tam žil víc než deset let. Pohyboval se mezi domorodci a pronikl do jejich myšlení a obyčejů, z nichž mnohé se nám zdají až neuvěřitelné. Seznamuje nás s pravou Afrikou, která je v současnosti zcela jiná, než byla v době našich dědů, ale která stále žije v tradicích minulých pokolení s pověrami a kouzly i s nebezpečnými pralesy a dravou zvěří. V knize je detailně vykreslena atmosféra pro nás záhadného způsobu života – lvi zde jako za starých časů stále požírají dobytek a občas i nějakého člověka, kouzelníci ovládají vesnické obyvatele a žijí tady ještě lidé vyvolávající v nás představy o životě před mnoha staletími. Navštívil místa, kterých se lidská noha zatím nedotkla, a území zcela zapomenutá, kam Evropan dosud nevkročil. Odhaluje tajemství tohoto světadílu a jeho mýty, kterými je tento světadíl zahalen i na začátku třetího tisíciletí.Jiří Zeman (nar. 8. 1. 1931): 10 let strávil v Africe, do roku 1993 pracoval na Islandu jako vedoucí čs. zastupitelského úřadu. Vydal řadu cestopisných knih o Africe a o Islandu.
STÁHNOUT ČÍST
Afrika | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Āfrika ir otrs lielākais kontinents pasaulē aiz Eirāzijas gan pēc platības, gan pēc iedzīvotāju skaita. Nereti pie Āfrikas pieskaita arī tās tuvumā esošās salas, un kopā ar tām Āfrikas platība ir 30 221 532 km² (20,3% no visas sauszemes platības pasaulē). 2009. gadā Āfrikā dzīvoja mazliet vairāk par miljardu iedzīvotāju (14,7% no visiem pasaules iedzīvotājiem).
Afrika | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Tato webová stránka pro správné zobrazení obsahu používá technologie Cookies a JavaScript. Doporučujeme tyto technologie ve vašem prohlížeči aktivovat.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY