Stručné dějiny lidstva eBook

Fatimma.cz Stručné dějiny lidstva Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Stručné dějiny lidstva! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Stručné dějiny lidstva a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Stručné dějiny lidstva.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,76 MB

ISBN: 8085974657

POPIS
Stručné dějiny lidstva pro malé i velké čtenáře sepsal Ernst Gombrich (1909) už ve svých šestadvaceti letech - a právě úspěch této knihy přinesl autorovi zakázku na mnohem proslulejší Příběh umění. Popularizační syntéza o historii lidstava mu však neposloužila jen jako odrazový můstek k významnějším dílům. Gombrich se ke své juvenilii po letech vrátil a pro opětovné vydání ji doplnil závěrečnou kapitolkou. Zde již bezmála devadesátiletý historik umění místy reviduje své starší názory a bilancuje vlastní životní zkušenosti od konce třicátých do konce devadesátých let tohoto století. Pro potomka židovské rodiny - i když pobýval během druhé světové války v Anglii - je ta bilance samozřejmě velmi bolestná. Navzdory hrůzám holocaustu i traumatu studené války však vyznívá Gombrichovo mínění o dalším směřování lidských dějin příjemně optimisticky... Souhrnný pohled na lidské dějiny stylem "od pravěku k dnešku" patří k těm nejobtížnějším úkolům historikovy práce. Z Gombrichova díla čiší zaujetí tématem a nakažlivá radost z vyprávění.
STÁHNOUT ČÍST
Sapiens - stručné dějiny lidstva - Literatura faktu ...
Sapiens: Stručné dějiny lidstva 419,-339,-Skladem > 10 ks. Koupit. 4,7 Hodnotilo 39 uživatelů 5 31x. 4 6x. 3 1x. 2 0x. 1 1x. 500+ zákazníků již zakoupilo. 94 % zákazníků doporučuje.
Sapiens - Stručné dějiny lidstva - Yuval Noah Harari ...
Stručné dějiny lidstva kniha od: Ernst Hans Gombrich. 97 % 7 hodnocení ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY